Cnd Schools

CND Spor Kulübü

Öğrencilerimiz günlerini akademik ve sosyal olarak oldukça yoğun bir program ile tamamladıktan sonra sıra, ilgi alanlarına geliyor. Okulumuzun okul sonrası sportif ve sanatsal etkinlikleri burada devreye giriyor. Öğrencilerimize ilgi duyduğu ya da yetenekli olduğu alanlarda; profesyonel, alanında uzman eğitmenler ile branşlaşmak için eğitim saatlerimiz sonrasında okulumuzda spor ve sanat kursları vermekteyiz. 

Bahsi geçen kurslar öğrencilerimizin hayatında düşündüğümüzden çok daha önemli bir role sahiptir. Eğer bu kursları çocuklarımıza sunmazsak öğrencilerimiz okul, ödev ve ev arasında sıkışıp kalıyorlar. Sonrasında da davranış problemleri başlıyor. 7 yaşından sonra her çocuğun uygun bir sporla meşgul olması çocuk gelişimciler, psikologlar ve pedagoglarca da önerilmektedir. Aksi takdirde sanal alemde, ekran karşısında tüm zamanlarını tüketen, vücutlarını ve beyinlerini aktif olarak kullanmayan bireyler olarak yetişiyorlar. Çok iyi biliyoruz ki öğrenmenin 3 ayağı var: Görsel, işitsel ve dokunsal. Bu yüzden öğrencilerimizi her alanda aktif olabilecekleri bu kurslara katılmaları için teşvik ediyoruz.

Herhangi bir kursumuza katılmak için yetenekli ya da deneyimli olmanız gerekmiyor. Amacımız öğrencinin kendi tercihi olan bir alanda katılım göstermesi ve öğrenmeyi denemesi. Başarı arkasından olağan bir şekilde geliyor.

Ana sınıfından 12. sınıfa kadar olan öğrencileri kabul eden okulumuz, okul içi ya da okul dışından tüm çocuklara bu deneyim fırsatını sunuyor. Sağlıklı zihinsel, fiziksel ve bedensel  gelişimleri için sunduğumuz spor ve sanat kurslarını aşağıda açıklamaları ile birlikte bulabileceksiniz.

Kursların dönemsel olarak açılabilmesi için talebin minimum katılımcı sayısına ulaşması gerekmektedir. 

Branşlardan sorumlu öğretmenler okul dışından katılım gösterecek öğrenciler ile ön değerlendirme sürecini tamamladıktan sonra kayıtları alınacaktır.


Neden Basketbol?

Basketbol, çocukların denge ve koordinasyon geliştirmelerine yardımcı olur. Basketbol, aynı anda birkaç farklı şeye dikkat etmeyi gerektirir. Yaptığınız odaklanmaya ek olarak, diğer oyuncuları da sürekli izlemeniz gerekir. Bu spor özellikle el-göz ve üst gövde koordinasyonunu teşvik eder.

Çeviklik ve refleksler gelişir. Hızlı ve dinamik bir spor olduğundan çocuklar, oyunu ve topun sürekli hareketini takip etmek için bu becerilere ihtiyaç duyarlar.

Dayanıklılığı arttırır. Basketbolda durmak yoktur. Top, kortun bir tarafından diğer tarafına hızla hareket eder ve çocuklar aynı hızla topun peşinden koşturur. Bu, hem direnci hem de hızı geliştirmeye yardımcı olur. Ayrıca kalp ve damar sistemlerini, kemik ve kas gelişimini uyarır.

Basketbol oynarken vücut endorfin salgılar. Bu hormonlar “mutluluk hormonları” olarak adlandırılır. Bu nedenle, bu sporu yaptıktan sonra, oyuncular daha iyi bir ruh hâlindedir.


Neden Voleybol?

Voleybol çocukların denge, koordinasyon ve kas gelişimleri desteklemesi açısından çok önemlidir. Voleybolun bir takım sporu olması nedeniyle çocukların ilerleyen dönemlerde sahip olması gereken takım olma, yardımlaşma, sosyalleşme gibi belli özellikleri geliştirmelerine olanak sağlamaktadır.

Voleybol sporunda hemen hemen tüm kas grupları çalıştığı için bu spor çocuklarınızın düzgün bir vücut yapısına sahip olmasını sağlar. File üstünde ve gerisinde oynanan bir spor olması sebebiyle de çocuklarınızın konumlanma, hızlı düşünme ve strateji geliştirme gibi becerilerini geliştirir.

Çocuklarınızın gelecekte hem fiziksel hem de mental anlamda daha olgun bir birey olması için onları mutlaka spora teşvik edin.


Neden Futbol?

Burada amaç futbol olsa da eğitim ilk plandadır. Öğrencilerimizi okullarında da sahadaki kadar iyi olmaları konusunda teşvik etmekteyiz. Zihinsel gelişimleri en az bedensel kadar önem arz etmektedir. Hocalarımız, çocuklarımızın teknik taktik becerileriyle bütünleşecek planlamalar yapmalarını sağlamaktadır. Bu spordaki en büyük hedefimiz aslında öğrencimizin hızlı ve doğru karar verebilen bir sporcu olmasını sağlamaktır 


Neden Tenis?

Tenis oynamak yoğun düşünceler ve karar verme yeteneğine ihtiyaç duyar. Vücudunuzun hareketlerini rakibiniz ve topun geliş veya gidiş yönüne doğru ayarlamanız ve hesaplamaya oyun şartlarını da dâhil etmeniz gerekir. Böylesine kuvvetli bir düşünce pratiğini sürekli hâle getirmek, stratejileri analiz etmeye, vaktiniz olmadan eyleme dönüştürmeye yardımcı olur. Tenis yer çekimine karşı yoğun kuvvet uygulayacağınız, yükü çokça bacak ve ayaklarınıza aktaracağınız etkili bir spordur. Bu tip hareketler kemiklerinizin güçlenmesine yardımcı olacaktır.

 

Neden Kürek?

Kürek sporu açık hava ve doğa sporudur. Günümüzde insanlar kapalı salonlarda spor yapmaya çalışmaktalar fakat kürek sporu onların suyla kaynaşması, daha pozitif olmaları, temiz hava almaları açısından çok daha farklı ve keyiflidir.

Rüzgârın estiği yöne değil de, teknenizin kürekleriyle hedeflediğiniz noktaya en kısa sürede ulaşma hazzı bu sporu yapmanız için en büyük sebeptir. Kürek kulübü kuvvet gerektiren bir spor olduğu için +12 yaş kriteri bulunmaktadır.

 


Neden Buz pateni?

Büyüme gelişmenin artırılması

Dayanıklılık, esneklik ve beceri kabiliyetinin gelişimi

Duruş ve vücut bozukluklarını önleme

Aktif yaşam biçiminin kazandırılması

Bağışıklık sisteminin kuvvetlendirilmesi

Müzik, ritim, dans kabiliyetinin artırılması

Vücudun hareket kabiliyetinin yükseltilmesi gibi bir çok sebep çocuğunuzun bu spora başlaması için çok önemlidir.Neden Cimnastik?

Cimnastik hem kız hem de erkek çocuklara hitap eden fiziki ve ruhsal gelişimi sağlayan özellikle başlama yaşı 3 yaş olduğu için tüm sporların öncesinde yer alabilen, tüm çocuklara yönelik olimpik bir branştır. Cimnastik çocuklar üzerinde fiziki gelişimi sağlarken aynı zamanda da estetik bir görüntüye sahip olmalarını, boylarına göre kilo ve vücut kas kitlelerini dengelemelerini sağlamaktadır. Cimnastik branşı tüm spor branşlarının temelini oluşturur. Bu temel eğitimi almış olan çocuklar ileride branş değişikliği yaptıklarında dahi, herhangi bir bireysel veya takım sporuna bir adım önde başlayacaklardır. Kısacası cimnastik, denge, kuvvet, çabukluk, esneklik, el-göz / sinir-kas koordinasyonu, kontrol ve bedenini bilinçli bir şekilde kullanabilme yeteneği kazandırmaktadır.


Neden Yüzme?

Yüzmenin en küçük yaşta başlanabilen, tüm sporların temelini oluşturan tüm kas gruplarını çalıştıran sporların başında geldiği bilinmektedir. Disiplin , güven ,sağlık, arkadaşlık, zamanı verimli kullanma gibi saymakla bitmeyen yararlarının yanında suda vakit geçiren çocuklar eğlenirken sağlıklı olma şansına aynı anda sahip olabilirler. Su, insana sakinlik ve pozitif enerji veren en rahatlatıcı araç olarak kabul edilir.


Öğrencilerimizin Başarıları

CND Okulu, sporu desteklemeye ve öğrencilerimizin seçtikleri herhangi bir spor alanında başarılı olmaya teşvik etmeye büyük önem vermektedir.

Ayrıca ulusal spor öğrencilerimize kısmi veya tam burs vererek onları desteklemekteyiz.

Burada kendi alanında başarılara imza atmış, okulumuza gurur ve mutluluk getiren harika öğrencilerimizi görebilirsiniz.

KEMAL CAN AYDIN

Buz hokeyi branşında 2009-2010 sezonun minikler liginden başlamak üzere içinde bulunduğumuz yıla kadar her yıl ilk üç derece içine girmeyi başarmış sporcumuzun son katıldığı müsabakalardan örnek vermek gerekirse; 2017-2018 yılı Yıldız A Türkiye Şampiyonasında 1. olarak altın madalya,2018-2019 yılı Gençler Ligi Şampiyonasında 2. olarak gümüş madalya almaya hak kazanmıştır.

EFE ŞENSOY

Son derece ilgi çekici bir branş olan modern okçuluk branşında birçok Türkiye geneli müsabakaya katılmış 2019 yılında kulüp bazında takımıyla katıldığı Türkiye Gençlik Kupasında 1.lik almıştır. Ayrıca öğrencimiz, Uluslararası Nimes Archery Word Tournament 2020 müsabakasına girmeye hak kazanmıştır.

YVONNE NUR KARAKAFA

Düzenlenen şampiyonalarda Türkiye genelinde  2017’den bu yana her yıl ilk’4 te yer almayı başaran, dansın önemli yarışmalarından Athens Dance Sport Open'da 6 birincilik, 2 ikincilik, 2 üçüncülük alan sporcumuz bu sezonda da 2020 yılı BDF Antalya Kupası’nda 3.lük, Türkiye Kupası'nda da 4.lük alarak başarı hanesine yeni dereceler eklemiştir.

SİMAY ÖZKAN

Paletli yüzme branşının en başarılı sporcularından Simay Özkan, 2019 sezonunda Açık Yaş Türkiye Şampiyonası’nda  100 m. çift palette 51,70’lik derecesi ile   'Türkiye rekoru' kırmış, 2019-2020 yılında düzenlenen tüm müsabakalarda kürsüde hep yerini almıştır. Son olarak TSSF Gençler Türkiye Şampiyonası’nda 1.lik ve 2.lik getiren derecelerle hepimizi gururlandırmıştır.

SABAHAT YAĞMUR TEMEROĞLU

KUTAY ELMALI

BASKETBOL KIZ TAKIMI

Okulumuzun ilk yılında katıldıkları 2018-2019 sezonu İstanbul şampiyonasında kendilerinden bir yaş büyük takımlarla mücadele edip final maçında ucu ucuna bir skorla mağlup olmuş, okulumuza istanbul ikinciliği getirmiştir. TBF U11 VE İGL U12 liginde 46 maçın 45’ini kazanarak gururumuz olmuştur.

2019-2020 sezonunda final maçında geçen yılın rövanşını alarak  85-25 gibi bir skorla okullar U12 kategorisinde şampiyonluğu okulumuza getirmiştir.