Cnd Schools

Kayıt

Florya Canada Okulları’na gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz! Okulumuz hakkında detaylı bilgi, başvuru süreci ve randevu işlemleri ile ilgili sorularınızın yanıtlarını sayfamızda bulabilirsiniz.

Başvuru Tarihleri: Aralık – Eylül

Kayıt  Yenileme tarihleri: Aralık – Mart

2. Yarıyıl Başvuru Tarihleri: Aralık – Ocak

Not:

* Sınıflarda sınırlı sayıda kontenjan olduğundan, başvuru yaparken boş kontenjan  olup olmadığını sorunuz. 

Bize  Whatsapp +90 5525510223 hattımızdan ulaşabilirsiniz.

* Başvurular Pazartesi-Cumartesi 09: 00-17: 00 saatleri arasında yapılabilir. Okulumuzu ziyaret etmeden önce lütfen randevu alınız.
Başvuru Tarihi

 

 

 Aralık-Eylül

 

Kayıt Yenileme Tarihi

 


 Aralık - Mart

2. Dönem Başvuru Tarihi 


 Aralık- Ocak

Yabancı Uyruklu ve Çifte Vatandaş

Sayın veli, başvurunuzu göndermeden önce lütfen aşağıdaki adımları izleyiniz:

1.Aşama : 

Online Başvuru formunu doldurunuz. 

2.Aşama 

Öğrenci Pasaportunun kopyası

Ortaokul ve Lise Öğrenci Başvuru Mektubu (Başvuru mektubu öğrencinin kendini tanıtan ve geleceği ile ilgili planlarını anlatan detaylı İngilizce yazılmış bir niyet mektubu olmalıdır.)

Varsa dil yeterlilik sınavı sonuçları veya sertifikaları 

İlkokul, ortaokul ve lise kayıtları için gerekli not dökümlerinin bir kopyası

international@floryacanada.k12.tr adresine gönderiniz. (İngilizce veya Türkçe) 

3.Aşama :

Başvurunuzu aldıktan sonra 1 hafta içinde değerlendirme sonucunun onayını tarafınıza ileteceğiz.

Kayıttan önce Anaokulu / İlköğretim adaylarının görüşme için Psikolojik ve Rehberlik bölümünden randevu almaları gerekir. Kayıt Kabul Ekibi ile görüştükten sonra randevunuz oluşturulur.

Güz ve Bahar dönemi kayıt yaptırmak mümkündür.

Türk Vatandaşı

FCS okulu başvuru ve kayıt işlemlerini yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz. 
+90  552  5400223 nolu numarayı arayarak, whatsapptan yazarak veya canlı chatten yazarak okulumuzdan randevu alabilirsiniz .
Kayıt esnasında uluslararası sınav sonucu veya sertifika varsa ibraz edilmeli. Yoksa CSF sınav/online sınavına katılmalı.
Kayıt öncesi Anaokul - İlkokul aday öğrenciler  PDR uzmanları tarafından değerlendirilmelidir. 
PDR görüşme randevusu Öğrenci Kayıt Kabul Koordinatörü tarafından verilmektedir. 
2020-21 eğitim-öğretim yılı öğrenim ücretlerini öğrenmek için iletişime geçebilirsiniz. Ücretlerin her yıl artış gösterebileceğini lütfen unutmayınız.

Burs

  • Ulusal Sporcu Bursu
  • Ulusal Sanatçı Bursu
  • Florya Canada Okulları Bursluluk Sınavı. Sınavımız belirli tarihlerde yapılır. Sınav tarihi web sayfamızda ve sosyal medyada ilan edilir. Skora göre bir öğrenci farklı oranlarda FCS bursu alabilir.

Üniformalarımız

Okulumuz öğrencileri güvenlik gereği ve fırsat eşitliği ilkemiz sebebiyle üniforma giymelidirler.  Üniformalarımız temel paket ve tam paket olarak iki opsiyonda sizlere sunmaktayız.  Sizlerden beklentimiz öğrencimiz için mutlaka temel paketi edinmenizdir. Temel pakete ilave olarak istediğiniz üründen ekstra satın alabilir ya da sizin için hazırlanmış tam paketi de alabilirsiniz. 

Temel paket öğrencinin ihtiyacı olan birer set yazlık, kışlık ve spor üniforması içermektedir. Tam pakete ise farklı t-shirt seçenekleri, sweatshirt ve mont gibi ihtiyaçlar da eklenmiştir. Liste detayları aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Kıyafet satışlarımız okulumuz bünyesinde bulunan mağazada yapılmaktadır.

Öğrencilerimizden beklentimiz pazartesi ve cuma günü okula tören kıyafeti olan yakalı t-shirt ve okul pantolonu/eteği ile gelmeleridir. Diğer günlerde okulun spor kıyafetleri ya da t-shirt alternatifleri ile gelebilirler. 

Servis

TETİK TURİZM SEYAHAT VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ 

KURULUŞ YILI 1983 

MİSYON

Gelişmiş filosu, eğitimli personeli ve teknoloji kullanımıyla “örnek alınan” bir firma konumuna gelmek. Sektöründe çıtayı bulunduğu noktadan daha yukarıya taşıyarak, ülkemizde yaşayan herkesin gelir düzeyine bakılmaksızın kaliteli, konforlu ve güvenli bir taşıma hizmetine ulaşmasını sağlamak.

 VİZYON

Sektörün ilklerini yenilikçi ve etik yönetim sistemiyle entegre ederek müşteri memnuniyetini en üste taşımak; pazar lideri olmadan önce, nihai hizmet kullanıcılar (veli ve öğrenciler) nezdinde güvenilir bir servis sağlayıcı ve çözüm ortağı statüsünde konumlanmak.

FİLO;

Mercedes Sprinter, Volkswagen Crafter, FIAT Ducato, Markalarda 562 öz mal ve tedarikçi araçlarımızla hizmet vermekteyiz.

HİZMET KALİTESİ;

Sürücülerimiz; 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Aracı Kullanım Belgesine sahiptir. Bu Belgeyi alabilme şartları şirketimiz tarafından da denetlenmektedir. Özet ile sürücülerimizden istenilen belgeler; 

26 yaşından gün almış ve 66 yaşından gün almamış olanlardır,

Kullanılan Servis Taşıtı minibüs ise 7 yıllık, otobüs ise 5 yıllık sürücü belgesi sahibidir.

Sürücü Belgesi İptal Bilgisi Sorgulaması (son iki aylık) yapılarak işe alınırlar,

E-devlet üzerinden Son 5 yıla ait Sürücü Belgesi Ceza Bilgisi Sorgulaması  (Son beş (5) yıl içerisinde; bilinçli taksirli olarak ölümlü trafik kazalarına karışmamış olmak, alkollü olarak taşıt kullanma ve hız kurallarını ihlal nedeniyle, sürücü belgeleri birden fazla geri alınmamış olmak,)

Başvuru tarihi itibariyle6 ayı geçmemiş, resmi kurumlar için sorgulanmış Adli Sicil Kaydı (Ticari amaçla yolcu taşımacılığı yapacak şoförlerin; 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu’nun ‘81.’ ‘82.’ ‘83.’ ‘86.’ ‘87.’ ‘88.’ ‘94.’ ‘95.’ ‘96.’ ‘102.’ ‘103.’ ‘104.’ ‘105.’ ‘106’, ‘107’, ‘108’, ‘109.’, ‘148.’, ‘149.’, ‘179/3.’ ‘188.’ ‘190.’ ‘191.’ ‘226’ ‘227.’ ve 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu’nun ’35.’ maddesindeki suçlardan hüküm giymemiş olmaları gerekmektedir),

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş merkezlerden alınacak Psikoteknik Raporu olanlar,

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş merkezlerden her yıl alınacak bulaşıcı hastalıklar ve göz sağlığı ve psikiyatri yönünden (uzman unvanına sahip doktorlardan) sağlık raporu, (son bir yılı aşmamış olmalı) istenmektedir.

Rehber Personel (Hostes) lerimiz ;

En az lise mezunudur,

Her yıl aile hekimliğinden alınmış servis rehber personeli olmaya uygun rapor istenir,

İşe başvuru tarihi itibariyle 6 ayı geçmemiş, resmi kurumlar için sorgulanmış Adli Sicil Kaydı (Ticari amaçla yolcu taşımacılığı yapacak şoförlerin; 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu’nun ‘81.’ ‘82.’ ‘83.’ ‘86.’ ‘87.’ ‘88.’ ‘94.’ ‘95.’ ‘96.’ ‘102.’ ‘103.’ ‘104.’ ‘105.’ ‘106’, ‘107’, ‘108’, ‘109.’, ‘148.’, ‘149.’, ‘179/3.’ ‘188.’ ‘190.’ ‘191.’ ‘226.’ ‘227.’ ve 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu’nun ’35.’ maddesindeki suçlardan hüküm giymemiş olmaları gerekmektedir),

Servis Araçlarımız

En fazla 7 yaşındadır.

Arvento araç takip sistemi bulunur, bu sayede aracın evinize yaklaştığında bildirim alabilir, öğrencinin seyir halinde takip edebilirsiniz. 

Zorunlu Trafik Sigortası harici, Tüm Koltukları Kapsayan Ferdi Kaza Koltuk Sigortası yapılmaktadır. 

Periyodik bakımları düzenli takip edilir, H1N1, Covid-19 vb. Coronavirüsler için haftalık dezenfektan yapılarak hizmet vermektedirler.  

Yıl içerisindeki adres değişiklikleri, özellikle yabancı uyruklu öğrencilerin öğrenim dönemi içerisindeki yeni kayıtlarında maksimum seviyede olumlu cevap verebilmek adına %85 doluluk oranı(16 kişilik araçlarda en fazla 14 öğrenci ile öğretim yılına başlanır.) Bu sayede sık sık rehber personel/sürücü değişikliği olmaz.


Fiyat Politikamız

Tamamen hizmet kalitesi ile doğru orantılıdır. Temmuz Ayı itibari ile servis ücretlerini okul yönetiminden öğrenebilir en çok 6 taksit olarak kredi kartı ile ,https://www.tetiktur.com.tr/Payment/Indexinternet ortamından yada okul kampüsündeki servis büromuzdan ödeme yapabilirsiniz.

 

Servis kaydı için; öğrencinin okula kabul kaydı sonrası okul yöneticilerimiz, sizleri okul kampüsündeki servis büromuza yönlendirecektir.

1 Haziran – 15 Ağustos tarihleri arası ayrıca canada@tetiktur.com.tr adresine öğrencinin isim, soyad, adres ve veli bilgileri ile e-posta göndererek online ön kayıt yaptırabilirsiniz.